A FAKRO PPP-V U5 preSelect tetőtéri ablak a funkcionalitás és a modern anyaghasználat csúcsát képviseli. A többkamrás, acélmerevítéssel ellátott fehér PVC profil teljes mértékben ellenáll a víznek és a párának, ezért kiváló választás magas páratartalmú helyiségekbe, emellett a tisztítása is rendkívül egyszerű. A szerkezet igazi különlegessége a preSelect rendszer, amely lehetővé teszi, hogy egyetlen mozdulattal válthassunk a felnyíló és a billenő funkció között. Felnyitott állapotban a szárny nem lóg be a belső térbe, így szabadon odaállhatunk a nyitott ablakhoz, és élvezhetjük a zavartalan panorámát.
Az energiamegtakarításról a háromrétegű, extra hőszigetelő U5 üvegezés gondoskodik, amely a legszigorúbb energetikai követelményeknek is megfelel, jelentősen csökkentve a téli fűtési költségeket. A beépített V35P automata szellőző intelligens módon szabályozza a friss levegő beáramlását, biztosítva az egészséges beltéri klímát anélkül, hogy a helyiség feleslegesen lehűlne. Az alsó elhelyezkedésű kilincs és a 180 fokban átfordítható szárny a kényelmes használat mellett a biztonságos tisztíthatóságot is garantálja. Ez a 78×118 cm-es modell tartós, esztétikus és technológiailag fejlett megoldás, amely évtizedekig szolgálja az otthon kényelmét.
Ez a típus kifejezetten jó megoldás, ha a konyhába vagy a fürdőbe keresel ablakot, de a "panoráma" funkció miatt nappalikba is nagyon kedvelik.
Nem találtunk értékelést